Composite Calendar

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
Adrian
vs Saturday's Semifinal Winners
1:30 p.m.

vs American-Heartland Intercollegiate Bowling Conference Championships
8:30 a.m.

vs Eastern
@ Clermont, Fla.
2:00 PM

at Sewanee
2:00 PM

vs Johnson St.
@ Clermont, Fla.
4:30 PM
26
vs Hanover
@ Orlando, Fla.
12:00 PM

vs Hanover
@ Orlando, Fla.
12:00 PM

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Clermont, Fla.
1:00 PM

vs Neumann
@ Clermont, Fla.
3:00 PM
27
Adrian
at Glenville State
6:00 PM

vs Capital
@ Clermont, Fla.
2:00 PM

vs Rose-Hulman
@ Florida Spring Trip
3:00 PM

vs Rose-Hulman
@ Florida Spring Trip
3:00 PM

vs York (Pa.)
@ Clermont, Fla.
4:30 PM

vs Berry
@ Sewanee, Tenn.
7:00 PM
28
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Concordia-M'head
@ Orlando, Fla.
2:00 PM

vs Concordia-M'head
@ Orlando, Fla.
2:00 PM

at Huntingdon
5:00 PM
1
Indiana Tech
Adrian
7:15 p.m.

Adrian
at West Virginia Wesleyan
5:00 PM

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Clermont, Fla.
9:00 AM

vs Rose-Hulman
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
2:00 PM

at Birmingham Southern
6:00 PM
2
Adrian
vs MCHC Vezina Trophy, Game 1
Time TBA

vs Augustana (IL)
@ Orlando, Fla.
1:00 PM

vs Augustana (IL)
@ Orlando, Fla.
1:00 PM

vs Concordia-M'head
@ Clermont, Fla.
2:00 PM

at Emory
2:00 PM

vs Southwestern (Tex.)
@ Clermont, Fla.
4:30 PM

at Carthage
8:00 PM
3
Adrian
vs MCHC Vezina Trophy, Game 2
Time TBA

vs Pointer Qualifier

at TBA
TBA

at Muskingum
1:00 PM

at Ohio Wesleyan
1:00 PM

at North Central (Ill.)
1:00 PM

vs Maranatha Baptist
@ Naperville, Ill.
3:30 PM

at Berry
4:30 PM
4
vs Marietta
@ Berry College--Mount Berry, Ga.
12:00 PM
5
6
vs Fishing League Worldwide Collegiate Open
TBA
7
8
Adrian
vs ACHA Division I National Tournament
TBA
9
vs NCAA Division III Championships
TBA

vs NCAA Indoor Championships

vs USBC Sectional Singles Qualifier
TBA

vs USBC Sectional Singles Qualifier
TBA
10
at NCAA Indoor Championships

vs USBC Sectional Team Qualifier
TBA

vs USBC Sectional Team Qualifier
TBA

Concordia University Wisconsin
Adrian
12:00 PM

vs Skate on Wisconsin Midwest Intercollegiate
TBA

vs Cabela’s Collegiate Big Bass Bash
TBA

at TBA
TBA

Elmhurst
1:00 PM

Wilmington (OH)
5:00 PM

Siena Heights
7:00 PM
11
vs USBC Sectional Team Qualifier
TBA

vs USBC Sectional Team Qualifier
TBA
12
13
Adrian
vs ACHA Division 3 National Tournament
Time TBA
14
Adrian
vs ACHA Tournament
Time TBA

Adrian
vs ACHA Division 2 National Tournament First Round
TBA
15
Adrian
vs ACHA Division 2 National Tournament First Round
TBA
16
Adrian
vs ACHA Division 2 National Tournament First Round
TBA

vs Keystone
@ Port Charlotte, Fla.
2:00 PM

Mount St. Joseph
7:00 PM
17
Adrian
vs ACHA Division 2 National Tournament Semifinals
TBA

vs Intercollegiate Horse Show Association Semi-Final Stock Championships
TBA

Adrian
at Wright State
1 p.m.

Adrian
at Wright State
3:30 p.m.

at TBA
TBA

at Centre
11:00 AM

Mount Union
12:00 PM

Wittenberg
1:00 PM

vs Denison
@ Danville, Ky.
1:00 PM

at Wilmington (OH)
2:00 PM

vs Denison
@ Port Charlotte, Fla.
3:00 PM
18
Adrian
vs ACHA Division 2 National Tournament Finals
TBA

Adrian
at Wright State
1 p.m.

Bulldog Skating Ice Show
1 p.m.

Bulldog Skating Ice Show
1 p.m.

at Centre
10:00 AM

vs Hanover
@ Danville, Ky.
12:00 PM

vs North Central (Ill.)
@ Port Charlotte, Fla.
1:00 PM
19
20
21
Ohio Northern
4:00 PM

Heidelberg
7:00 PM
22
23
vs TBA
@ Lake Placid, N.Y.--1980 Herb Brooks Arena
TBA

Loras
7:00 PM
24
Eastern Michigan
Adrian
7 p.m.

Adrian
at Georgetown (Ky.)
5:00 PM

vs TBA
@ Lake Placid, N.Y.--1980 Herb Brooks Arena
TBA

Franciscan
1:00 PM

at Wooster
1:00 PM

Augustana (IL)
1:00 PM

Bluffton
1:00 PM

Alma
1:00 PM

Bluffton
3:00 PM

Alma
3:30 PM
25
Eastern Michigan
Adrian
1 p.m.

Eastern Michigan
Adrian
3:30 p.m.

at Marietta College Pioneer Classic
Noon

at Defiance
12:00 PM

at Alma
1:00 PM

at Alma
3:30 PM

vs Wis.-Platteville
@ Defiance College
4:00 PM
26
at Marietta College Pioneer Classic
9 a.m.
27
28
Heidelberg
3:30 PM

Heidelberg
4:00 PM

Heidelberg
5:30 PM

Alma
7:00 PM
29
Siena Heights
4:00 PM

Siena Heights
6:00 PM
30
vs Michigan State Invitational

at Kalamazoo
2:00 PM

Albion
4:00 PM

at Kalamazoo
4:30 PM

vs Juniata
@ Hiram
8:00 PM
31
vs Michigan State Invitational

Adrian
at Toledo
11 a.m.

vs Illinois Tech
@ Hiram
10:00 AM

at North Central (Ill.)
1:00 PM

at Calvin
1:00 PM

Kalamazoo
1:00 PM

at Calvin
3:00 PM

Kalamazoo
3:30 PM

at Calvin
4:00 PM

at Hiram
4:00 PM